Marcelina Gotfryd-Burzyńska - Psycholog, Psychoterapeuta

Marcelina Gotfryd-Burzyńska - Psycholog Kraków, Psychoterapeuta Kraków
  • Psychoterapię prowadzę w gabientach:
  • - Kraków (Podgórze)
  • - Online (Skype)

Jestem psycholożką i psychoterapeutką w trakcie szkolenia organizowanego przez Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic przy Szpitalu Klinicznym im. dr J. Babińskiego w Krakowie atestowanego przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Pracuję w nurcie psychodynamicznym. Bliskie jest mi myślenie psychoanalityczne i egzystencjalne. Uważam za cenne tworzenie przestrzeni, w której można wspólnie z pacjentem myśleć oraz zastanawiać się nad znaczeniem i sensem doświadczeń, które przeżywa. Wierzę, że psychoterapia służy nie tylko redukcji objawów natury psychicznej, ale także odnalezieniu osobistego sensu i źródeł satysfakcji w życiu.

Ukończyłam psychologię ze specjalnością psychoterapeutyczną na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szkoliłam się również w Krakowskiej Szkole Psychoterapii Psychoanalitycznej w ramach Kursu Podstaw Psychoterapii Psychoanalitycznej. Zdobywałam doświadczenie podczas staży m.in. w Krakowskim Instytucie Psychoterapii, Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wielkich Drogach, podczas kursu „Psychoterapia praktyczna” przy Katedrze Psychoterapii CM UJ, na oddziałach Szpitala Klinicznego im. dr. J. Babińskiego, w Warsztacie Terapii Zajęciowej, gdzie pracowałam z osobami dorosłymi przewlekle chorującymi psychicznie, a także w Centrach Zdrowia Psychicznego. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP. Rozwijam swoje umiejętności w ramach warsztatów, konferencji i szkoleń, m.in. w obszarze specyfiki terapii osób chorujących na zaburzenia odżywiania czy wsparcie osób w okresie okołoporodowym,

Prowadzę psychoterapię średnio- i długoterminową nastolatków i osób dorosłych. Konsultuję również kobiety w okresie ciąży i połogu w ramach krótkoterminowego psychologicznego wsparcia okołociążowego.

Pracuję z osobami od 15 roku życia. W przypadku konsultacji nastolatka na pierwszą wizytę zapraszam wraz z obojgiem rodziców/opiekunów. W kontekście pracy z osobami od 16 roku życia, konieczna do podjęcia współpracy jest zgoda równoległa: rodziców/opiekunów oraz nastolatka. Regularnie i często korzystam z superwizji.